Bezpieczeństwo w jeździectwie to podstawa!

Brak komentarzy

Jeździectwo jest dostępne dla wszystkich zarówno doświadczonych jak i zaczynających przygodę z jeździectwem. Odpowiednio dobrany sprzęt zapewni nami bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko poważnych uszkodzeń w razie upadku z konia.

Podstawowym wyposażeniem jest kask lub kasko – toczek – głowa podczas upadku jest najbardziej narażona na urazy. Dobrze dopasowany, nie może być ani za mały ani za duży oraz powinien być dobrej jakości. Do startów w zawodach dopuszczane są jedynie certyfikowane kaski lub kasko – toczki.

Kamizelka ochronna  jest swego rodzaju pancerzem chroniącym kręgosłup, klatkę piersiową przed urazami. Zbudowana jest tak aby nie krępowała ruchów jeźdźca a spełniała swoją funkcję.

Bryczesy, które wspomagają utrzymanie się w siodle jak i również rękawiczki chronią dłonie przed otarciami.

Konno poruszamy się po otwartym ternie na ujeżdżalni jak i również jeździmy w tereny. Wiele czynników ma wpływ na przebieg naszej jazdy. W terenie jesteśmy bardziej narażeni na spłoszenie się konia. Spotkać mogę nas różne sytuacje takie jak np.: wybiegająca sarenka zza krzaków lub leżakująca po między trawami.

W takich sytuacjach decyduje nasze skupienie, chód konia w danym momencie oraz doświadczenie jeździeckie.

Pomimo spełnienia powyższych czynników bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze i nie lekceważmy go.

Dbajmy o nasze głowy i resztę ciała.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *